O nas

LEPERT

Nazwisko z tradycją

Paweł Lepert CEO Vadim Eyewear jest trzecim pokoleniem optyków. Dziedzictwo oraz optyczne DNA, które przekazał mu ojciec i dziadek, stało się jego przeznaczeniem, a finalnie jego pasją.

Paweł uczył się rzemiosła na szlifierni oraz poznawał modę okularową, prowadząc w Szczecinie wspólnie wraz ze swoim ojcem Mariuszem Lepert uznaną Pracownię Optyczną usytuowaną przy ulicy Wojska Polskiego 58 (aktualnie Pracownia znajduje się pod numerem 60).

Mariusz Lepert nie tylko był wybitnym rzemieślnikiem-optykiem, ale także kochał okularowe trendy, co pozwalało mu idealnie dopasowywać kształty opraw do charakteru ich użytkowników. Pozostawił po sobie firmę, która wciąż ma tysiące wyselekcjonowanych przez niego, nietuzinkowych modeli oprawek okularowych. 

Przez ponad 50 lat ta rodzinna firma przygotowała okulary dla ponad 100 000pacjentów ze Szczecina i nie tylko. Pierwszy zakład optyczny o nazwie FOTO OPTYKA założony został przez dwóch braci Norberta i Ryszarda. Pracownia Optyczna Skylite Mariusz Lepert w Szczecinie została utworzona po śmierci Norberta i Ryszarda przez syna jednego z założycieli, Mariusza.

Paweł Lepert w 2009 roku postanowił otworzyć swoją własną firmę Vadim Eyewear, która przez pierwsze siedem lat zajmowała się produkcją i projektowaniem oprawek pod własną nazwą Paul Vadim. Firma przez te wszystkie lata działalności ewoluowała z producenta okularów do jednego z największych dystrybutorów markowych oprawek okularowych w Polsce.